Federal yönetici için, Avrupa Parlamentosu’nun tepesinde Sosyal Demokratlara ihtiyaç duyulduğuna şüphe yok.

Posted on 07/3/2020.

Federal yönetici için, Avrupa Parlamentosu’nun tepesinde Sosyal Demokratlara ihtiyaç duyulduğuna şüphe yok.

Kampanya yöneticisi 25 Mayıs’ta en güçlü parti olma şansını bozulmadan görüyor. Darabos, anketlere göre SPÖ’nün bir numara olarak “görece iyi korunacağını” bile söylüyor. Federal yönetici için, Avrupa Parlamentosu’nun tepesinde Sosyal Demokratlara ihtiyaç duyulduğuna şüphe yok. Ne de olsa Avrupa Halk Partisi’nin baş adamı Jean-Claude Juncker bile bir değişim zamanının geldiğini söyledi.

© APA / GEORG HOCHMUTH Eugen Freund ve Norbert Darabos yeni SPÖ posterini açıkladı.

Darabos: ÖVP başarısız oldu

Bu sadece şu anlama gelebilir

Sosyal demokrasi en güçlü grup olma yolunda yükseliyor

. Juncker ve onunla birlikte en güçlü parlamento grubu olarak ÖVP’nin en iyi adayı Othmar Karas 15 yıl geçirdiği ve başarısız oldukları için Darabos, Birlik’te 26 milyon işsiz olduğunu belirtti.

© APA / GEORG HOCHMUTH SPÖ “ilgisiz yerine sosyal” sloganıyla reklam yapıyor.

Spitzenkandidat Freund’dan Avrupa Halk Partisi’ne de eleştiri geldi. EPP’nin saflarında Macar Fidesz ve Silvio Berlusconi’nin Forza Italia’sına sahip olması çok rahatsız edici. Freund, Karas’ın, EPP’nin artık çoğunluğa sahip olmadığı bu partilerden uzaklaşmasını bekliyor.

Darabos, Avrupa’da yönünü daha fazla istihdama ve enerji geçişine doğru değiştirmek istiyorsanız, Avusturya’daki SPÖ’nün etrafından dolaşmanın yolu olmadığını söylüyor Darabos, çünkü FPÖ Avrupa düzeyinde “anlamsız”. Seçim kampanyası da iyi gidiyor. Freund’a sadece sempati gösterilmez, aynı zamanda uzmanlığına saygı gösterilir. En iyi adayın kendisi, 1 Mayıs’ta Völkermarkt ve Mistelbach arasında yaptığı gösterilere büyük ilgi gösterdiğini bildirdi.

ÖVP kıskançlık ve kızgınlıktan bahsediyor

ÖVP Genel Sekreteri Gernot Blümel bir yayında yaptığı açıklamada, SPÖ’nün AB seçimleri için poster sunumu bağlamında ÖVP’ye yönelik eleştirisinin ardından, Halk Partisi şimdi karşılık veriyor: “Başta sınıf mücadelesi, kalpte komünizm – yani sosyalistlerin retro seçim programı” dedi. Cuma gününde.

SPÖ’de sadece kıskançlık, kızgınlık ve sınıf mücadelesi var, yeni işlerin nasıl yaratılabileceği konusunda tek bir fikir yok. Daha iyi fikirlerin rekabeti ve daha iyi bir Avrupa fikri odak noktası olmalıdır – sınıf mücadelesi sloganları değil.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

betboo şikayet

Yorumlar

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

11223344 Cmt, 3 Mayıs. 2014 10:35

Bildiri

cevap

Kırmızı sosyal, hahaha, bana gülerek ölür. Sadece Avusturyalı olmayanlar söz konusu olduğunda. çünkü aksi halde artık kimse e ‘yi seçmiyor

nonanedFri., 2 Mayıs. 2014 22:17

Bildiri

cevap

Bu tamamen anlamsız seçimin fakirlere mal olacağı parayı elde etmek sosyal olur 17 Hansel otu yağlamaz, diğer 734’e karşı ne yaparlar? Hiçbir şey, kesinlikle hiçbir şey. Zaten süper emekli maaşı alan Freund gibi insanlar için bu tür ikmal mevkileri ahlaksız ve sosyal demokrasiye layık değil. Dostluk yoldaşlar!

nonanedFri., 2 Mayıs. 2014 22:12

Bildiri

cevap

Her nasılsa SPÖ’nün en iyi adayı düzgün çalışmıyor, artık mümkün olmayana kadar kibirli. Uzmanlığından bahsediyor ve bir sosyal demokrat olarak, Avusturya’da işçilerin ne kadar az parayla yaşamak zorunda olduklarını bilmiyor, eski horoz geri çekilmeli ve durumu kötüleştirmemelidir. Birinin 1 Mayıs’ta Viyana’da sahne almasına izin verilmiyorsa, bu her şeyi anlatıyor!

Cuma, 2 Mayıs. 2014 20:29

Bildiri

Bir şekilde poster Simpsonlar’daki Bay Burns’e çok benziyor.

BigDaddy74Fri., 2 Mayıs. 2014 23:37

Bildiri

Yeni oyuncak ayısından memnun olan Bay Bean’e daha çok benziyor.

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

Sayfa 1/1 ”

NEOS’un AB seçimi için en iyi adayı Angelika Mlinar, belirli konulardaki tartışmaların yasaklanmasını protesto ediyor. APA ile yaptığı röportajda “İnsanın her şey hakkında konuşmasına izin verilmesi gerektiği kanısındayım. Bu aynı zamanda çatlatma konusu için de geçerli.” Dedi. İltica alanında, daha merkezi devletleri daha sorumlu hale getirmek istiyor. Uzun vadede “Avrupa Birleşik Devletleri” hayalini kuruyor.

Cuma günü NEOS, Avrupa Parlamentosu’ndaki ALDE grubuyla birlikte seçim kampanyalarına Viyana’da resmi olarak başlayacak. Mlinar’ın sorun yaşamadığı genetik mühendisliği, nükleer güç ve kırılma gibi Avusturya sorunları söz konusu olduğunda çoğu açık fikirlidir. NEOS etkisine “Bunun grup içindeki siyasi etkimizi de artırabileceğine inanıyorum” diyor. “Ama biz liberal bir grubuz. Bu, çok fazla tartışma olduğu ve bu anlamda dogmalar olmadığı anlamına geliyor, konumlarınızı tartışabilmeli ve tartışabilmelisiniz.”

AB düzeyindeki özgür yetki, Mlinar için “son derece önemlidir” ve yaşanmalıdır, tabu konuları olmamalı, ancak: “Şu anda Avrupa’da, özellikle de Avusturya’da yapıldığı gibi kırılmanın olduğuna inanmıyoruz. uygulanmalıdır “diye vurguluyor. “Ama lütfen araştırın ve başka türden bir enerji üretip üretemeyeceğinizi görün.”

Dublin Anlaşmasını Yürürlükten Kaldırmak

Mlinar, AB’nin mültecilerle “proaktif” olmasını istiyor. “Daha büyük bir resim yapmalıyız. Fortress Europe çalışmıyor” diye işaret ediyor ve AB’nin dış sınırlarındaki devletleri rahatlatmak için Dublin 2 Anlaşmasının yürürlükten kaldırılması çağrısında bulunuyor. “İltica bir insan hakkıdır ve biz insanlar ihtiyacı olan insanlara yardım etmeliyiz. Ve bunu başaramazsak, tıpkı yaz aylarında olduğu gibi, Akdeniz’de toplu bir mezara dönüştüğünde, o zaman biz bir değerler topluluğu olarak başarısız olduk. “NEOS adayı dedi.

Uzun süredir Karintiya Slovenleri Konseyi’nde yer alan Mlinar, ulusal azınlıklar Avrupa’da çok özel bir rol oynadığı için, ulusal azınlık konseyinin kendi komisyon üyesi talebine de katılıyor. “Eğer kendi komisyon üyeniz olsaydı, elbette bu gerçeği güncellerdiniz,” diye umuyor. Özellikle Avrupa’daki Romanlarla uğraşmak söz konusu olduğunda, şu anda “çok ihmal edilmiş bir yaklaşım görüyor, ki bu hala büyük bir zorluk.”

Avrupa Birleşik Devletleri için

Uzun vadede NEOS, anayasal bir konvansiyonun başlatması gereken bir süreç olan “Avrupa Birleşik Devletleri” ni tasavvur ediyor. Mlinar, “Bu bir vizyon” diyor. “Bundan ne çıkacak, bugün söyleyemem, ama bizim için kampanya yürüttüğümüz, doğrudan seçilmiş bir Komisyon Başkanı, bir hükümeti bir araya getiren, bakanlar AB Parlamentosu’nda bir duruşma yapıyor ve bir tür İki odacıklı sistem. ” Bu, bir yetki ikamesi ilkesiyle güçlü bir şekilde şekillendirilmelidir, üye devletlerin parlamentoları elbette muhafaza edilecektir.

Bu arada, Mlinar’ın en iyi adaylığı uzun süredir planlanmamalıydı. NEOS ile birleşme nedeniyle görevinden vazgeçen ve şu anda Ulusal Konsey üyesi olan Liberal Forum’un eski başkanı “Bu kesinlikle şaşırtıcıydı” diye hatırlıyor. O da bu vedayı “bir gülüp ağlayan gözle” görür. En azından liberal milletvekili Friedhelm Frischenschlager’in eski stajyeri, AB köklerine geri dönecekti: “Bir şekilde tam bir daire çiziyoruz ve bunun ne anlama geldiğini henüz söyleyemiyorum.”

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Yorumlar

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

harnofSun., 4 Mayıs. 2014 17:05

Bildiri

cevap

NEOS …. TÜM İLAÇLARI yasallaştırmak, haçları kaldırmak ve ötenazi uygulamak istiyor. Bunun çok üretken olduğunu sanmıyorum. Buradan okuyun: http://benjaminheinrichblog.blogspot.co.at/2014/05/3-schlechte-grunde-fur-vernunftige.html

SiTerSat., 3 Mayıs. 2014 01:32

Bildiri

cevap

Son derece anlayışsız, kaba ve duyarsız bir kişi, son zamanlarda pro7 veya ATV’de genetik mühendisliği tartışmasında gördünüz. * sallamak * Neos’un Avusturya siyasi sahnesinde kısa bir süre görünmesi umulmaktadır.

Cuma, 2 Mayıs. 2014 20:56

Bildiri

cevap

Çatlamaya ilişkin korku raporları: 1.) Yatırımlar 2013’te keskin bir düşüşle sona ermeden çatırtı patlaması yarattı 2.) Üretim maliyetleri satış fiyatından daha yüksek 3.) ABD’de sert kıştan sonra, gaz depolama tesisleri hızlı bir şekilde doldurulamadığı için önümüzdeki kış tedarik sorunları bekleniyor. //wohnen.pege.org/2014/fracking.htm

Cuma, 2 Mayıs. 2014 12:21

Bildiri

Evet, evet, 80’lerin yuppilerinden sonra, Grasserei’nin I-AG’lerinin ardından dişini çoktan çekmiş, şimdi NLP ve çirkin metaforlarla ağırlaştırılan turbo-kapitalizmin yeni egomanyağı Neos’la birlikte daire yavaş yavaş tam bir daire çiziyor. Ve liberal Bayan Mlinar, birey önce geldiğinde, kâr ve ekonomik çıkarlar değil, ama daha az konuşmalı ve bazı kitaplar açmalısınız. Ve bunu evime girmeden önce, binadaki dar görüşlü sendika memurlarıyla kırmızıları veya tespih akrobatlarıyla siyahları seçiyorum, çünkü gözle ve bilerek kurumsal Avrupa’ya doğru yürüyen bir parti varsa, bu neo’lar ve istediğim yer orası Oraya gitmedim ve pembeyi hiç sevmedim.

Loonix Cuma, 2 Mayıs. 2014 14:21

Bildiri

Buna eklenecek gerçekten hiçbir şey yok.

Cuma, 2 Mayıs. 2014 20:59

Bildiri

SED akademisi sosyal bilimler akademisiydi. NEPS akademisi LBS – London Business School of Economics and Political Science’dır. Thatcher danışmanları da orada eğitim almıştır. Doğu bloğu komünizmi ve neoliberalizm ekonomi için eşit derecede zararlıdır, bkz. ABD + GB

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

Sayfa 1/1 ”

FPÖ açık

1 Mayıs

Linz’de resmi olarak AB seçimi kampanyasına başladı. Parti lideri Heinz-Christian Strache ve üst düzey aday Harald Vilimsky, etkinliği Urfahranermarkt’ta “Kırmızı-Beyaz-Kırmızı” sloganıyla düzenledi ve taraftarları bir “muhtıra” için oy vermeye tekrar çağırdı. Vilimsky, Avusturya’nın 25 Mayıs’ta egemenliğini yeniden kazanması gerektiğini vurguladı.

Perşembe günü Urfahranermarkt’taki “Europabierstadl” da sabah bir bira bardağı, günün sloganı açıkça tanımlandı: “Avusturya hesapları – kırmızı ve siyah John Otti Band tarafından her zamanki gibi saat 9.00’da çalınan sahnenin arkasındaki bir pankartın üzerine AB “büyük harflerle süslendi. Partiye göre, parti liderlerinin gelişine fıçı bira ve ızgara tavuk üzerinden yaklaşık 5.000 misafir katıldı. “Son Geri Sayım” Strache ve Vilimsky’yi salona taşıdı, izleyiciler kırmızı-beyaz-kırmızı bayrakları salladı – ancak hiçbir AB bayrağı görülmedi.

Vilimsky “kırmızı-beyaz-kırmızı egemenliği geri getirmek” istiyor

Parti lideri ve üst düzey adayın konuşmalarında AB için çok az şevk vardı, ancak izleyicilerin sevincine, vatan daha da çağrıldı. Daha fazla Avusturya’yı Brüksel’e getirmek için FPÖ taraftarlarının da sandık başına gitmeleri gerekeceği konusunda uyarıda bulundu: “Bu Avrupa Birliği seçiminde bu AB’yi, kırmızı-beyaz-kırmızı egemenliğimizi yuvarlamanın temelini atmak mümkün olacak. Vilimsky ikna olmuştu.

Genel Sekreter, sözünü ettiğinde onay güldü.

Mayıs kutlamasında Viyana’da Rathausplatz

SPÖ “başörtüsü sektörü” gittikçe büyüyor. “Haberlere göre, artık Viyana sosisi yok, sadece kebap ve falafel var.”

© APA / Rubra

Strache konuşmasında şerefe

Ama Strache konuştuğunda sadece çok gürültülü oldu. Parti lideri, FPÖ’nin Brüksel’deki tek Avusturya temsilciliği olduğunu söyledi. Ayrıca seçmenini harekete geçirmeye çalıştı: “Sıradan masaya homurdanma, sadece evde heyecanlanma. Bu yeterli değil. 25 Mayıs’taki bir AB seçiminin beni ilgilendirmediğini düşünenleri suçlayacak kimse yok AB’nin merkezi bir federal devlet yönünde daha da yönlendirilebileceği. “

FP patronu AB seçimlerinde ikinci hatta birinciliğe bile ulaşmanın mümkün olabileceğinden söz ettiğinde coşku arttı. Kendisine ikna olmuştu (sonra

Andreas Mölzer’in en iyi aday olarak ayrılması

) Yeni kurulan AB takımı: Vilimsky, Brüksel’de “Bartl’ın zorunluluk olduğu yeri” gösterecek – çünkü o da “bazen Bruce Willis ile biraz benzerlik gösteriyor”.

© APA / Rubra

İçerik açısından, parti safları olağan programın dışına çıktı. “Merkezileşme çılgınlığından” anavatanların Avrupa’sına doğru hareket edilmelidir. Strache, Birlik’ten ayrılmanın FPÖ için bir tabu olmadığını bir kez daha vurguladı. AB “yanlış yoluna” gitmeyi bırakmazsa, “böyle bir yapıdan çıkmak gerçekten daha iyidir.”

Strache daha fazla göçe karşı durdu

Strache, göçmenlik politikasına çok yer ayırdı: “400.000 işsizimiz olduğu müddetçe işgücü piyasasına daha fazla göçü sonlandırın” dedi Strache gürleyen alkışlarla. Strache daha sonra iltica ve Türkiye konularıyla salonun kaynamasını sağladı: Strache, “İltica hakkını ihlal eden herkese kapıyı açıkça gösterecek” diye bağırdı. Ve Türkiye’den gelen göçmenler haçın kapıda asılı olmasından hoşlanmazlarsa, “o zaman eve tekrar gidin” derim.

Etkinliğin sonunda İstiklal Marşı çalındı. Bu sefer John Otti Band’in popüler kampanya hiti “Liebe ist der Weg” tamamen kayıptı. Son zamanlarda, bu sayı, hak sahibi Universial Music’in özel bir telif hakkı davası nedeniyle bir heyecan yaratmıştı, bu nedenle Strache’nin ikinci bir sanık olarak dokunulmazlığı yetkililerin talebi üzerine Çarşamba günü Ulusal Konsey tarafından kaldırıldı. FPÖ’ye göre mesele halihazırda çözüldü: Perşembe günü parti genel merkezinde bir anlaşma yapıldığını söyledi.